Strojové čištění podlah

Generální strojové čištění podlah Ostrava provádíme za využití kotoučového stroje.

Čištění podlah kotoučovým strojem

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ OSTRAVA je úklidová firma, která klade velký důraz na kvalitu, rychlost realizace zakázek a maximální spokojenost klientů. Naším cílem je zajistit důkladné hloubkové vyčištění různých povrchů v interiéru a exteriéru včetně povrchové ochrany vyčištěných povrchů a materiálů v co nejkratším čase s dlouhodobým efektem. Strojní úklid zahrnuje čištění, leštění a ochranu či restaurování podlahy.

 
Generální strojové čištění podlah Ostrava provádíme za využití kotoučového stroje, na který můžeme upevnit dva nástavce, a to držák padů nebo silonový kartáč. Do stroje aplikujeme specializované čistící prostředky od firmy německé Bosch. Nejprve je důležité si zvolit pro konkrétní podlahu vhodný kartáč či pad a následně je velmi důležitá i volba čistící chemie. Je nutné vždy zvolit co nejšetrnější chemii. Agresivní chemie by citlivé podlahy mohla výrazně poškodit. 

strojové čištění podlah

Detailní generální vyčištění podlahy

Hloubkové strojové čištění podlah Ostrava můžete využít pro detailní vyčištění a umytí linolea, marmolea, dlažby, litých podlah, kamenných, přírodních, plovoucích i betonových podlah. Po důkladném vyčištění podlah je vhodné si na podlahu nanést ochranu, a to ve formě impregnace nebo ji nechat ošetřit voskem ( průmyslovým polymerem – voskování podlah ).

Vždy je nutné zvážit pro jaké účely bude tato ochrana sloužit a následně zvolit nejvhodnější řešení. Např. výhodou polymeru je, že na podlaze nejsou vidět tolik stopy, získá antitiskluzovou ochranu a rozhodně se díky němu podlaha lépe udržuje. Za pomoci kotoučového stroje musíme polymer do podlahy vetřít 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Je vhodný do interiéru pro měkké elastické podlahy tzn. lino, PVC atd. Používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dlouhou životností až 3roky.

Opětovnou renovaci podlahy je potřeba zvážit dle závislosti na stupni zatížení a na způsobu běžného čištění může tato situace nastat např. každých 12-18 měsíců. Staré ochranné vrstvy, polymerní vrstvy, tvrdé nečistoty a jiné usazeniny, které narušují vzhled povrchu, budou opět odstraněny a následně Vám můžeme nanést novou ochrannou vrstvu polymeru či impregnace.

U impregnace, která je sice o něco málo dražší než vosk, jsou intervaly opětovného čištění vícenásobně delší, podlaha může být déle zatížena vodou a zaručuje, že si ošetřené povrchy dlouhodobě zachovají svůj vzhled.

 

Start typing and press Enter to search