Odstranění plísní

Víme, jak účinně odstranit plíseň. 

Plísně a jejich vliv na zdraví člověka. Odstranění plísní a protiplísňový nátěr Ostrava

Máte pocit, že se zhoršují vaše zdravotní problémy? Jste unavení, máte kašel, alergie nebo astma a nevíte z čeho? Vyskytuje se ve vašem domě či bytě plíseň? Možná, že právě ona je původcem všech vašich problémů. 

Zdravotní problémy způsobené plísní

Alergie je definovaná jako přehnaná reakce imunitního systému na látky, se kterými se v našem prostředí setkáváme běžně. Vlivem daného alergenu může být nepřiměřená reakce způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E. Projevy alergických reakcí mohou být různé, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může způsobit i smrt.
Jedním z, velmi agresivních, alergenů je i plíseň. Plíseň, zjednodušeně – vláknitá houba, je jedno či mnohobuněčný organismus, kde jeho základní stavební jednotkou je právě vlákno, tzv. hyfa. Soustava hyf se nazývá mycelium, které slouží k výživě plísní. Vlákno plísně klíčí z tzv. spory, což je v podstatě její rozmnožovací útvar.

V přírodě se s nimi můžeme setkat na každém kroku. Spory plísní jsou ve vzduchu dokonce obsaženy častěji než například pyly. Rozhodující jsou zejména klimatické podmínky. Klima, které jim nejvíce vyhovuje je spojeno zejména s teplým a vlhkým počasím, tedy na vrcholu léta a v časném podzimu. Uvolňovat se mohou ale i při prvních podzimních mrazících.

Právě vysoká koncentrace spor plísní v ovzduší jsou pro člověka a jeho zdraví nebezpečné. Může dojít ke vzniku alergie či přímo astma. Alergie poté může mít vliv i na průběh spousty infekčních onemocnění a infekce u alergiků mohou mít těžší průběh.

Nejen alergie, které se mohou z kontaktu s plísněmi vyvinout, ovšem zdraví člověka poškozují. Jistě všichni znáte známý plísňový zápach, který se může vyskytovat např. ve starších domech. Tento zápach je způsobený těkavými látkami, které plísně produkují při svém růstu. A právě tyto látky mohou poškozovat sliznice dýchacích cest, způsobují bolest hlavy, podráždění pokožky a dráždí oči a sliznice v nose a krku.

 

Výskyt a příčina vzniku plísní

 

Jsou druhy plísní, které způsobují i velmi vážná onemocněná, například po vdechnutí spor patogenních druhů plísní mohou v tělních orgánech spory vyklíčit, což se může projevit orgánovými mykózami.

Tyto patogenní jevy mohou vyvolávat i různá kožní onemocnění či záněty oční rohovky.

Plísňové spory se ovšem nevyskytují pouze ve venkovním prostředí, ale i v bytových jednotkách, které jsou plísněmi napadeny a to je, řekněme, horší varianta. Pokud v prostředí, kde se plísně vyskytují spíte, jíte, žijete, jste s nimi v kontaktu v takové míře, že se riziko onemocnění ještě zvyšuje.

Plísně se vyskytují zejména v nezateplených, starých domech nebo v domech špatně zateplených. Daří se jim všude, kde najdou vhodné podmínky, především dostatečnou vlhkost a teplotu. Jejich koncentrace se zvyšuje v zimním období, kdy je vytápěcí teplota v místnostech vyšší než vnitřní povrchová teplota stěn. Tato velká asymetrie teplot způsobuje kondenzaci vody, zejména v místech tepelných mostů (např.: kouty, ostění oken), kde vnitřní povrchová teplota obvodových stěn klesá pod hodnotu rosného bodu.

Pro šíření spor je takovéto vlhké prostředí ideální, a proto zůstává velkým problémem. I proto se i v případě odstraňování plísní musí dodržovat určitá opatření, aby k jejich šíření nedocházelo. Nesmí se v žádném případě odstraňovat na sucho, ale pouze mokrou metodou v kombinaci s dezinfekcí.

Tato opatření jste jistě, do určité míry, schopni provést sami, Savo na plísně již zkoušel kde kdo, ovšem jistou ochranu vás zaručí pouze odborné odstranění a proti plísňový nátěr. Takovou odbornou pomoc vám může poskytnout i naše firma.

 

Postup odstranění plísní

 

Jmenujeme se ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ OSTRAVA, a naše postupy jsou ověřené již spoustou spokojených klientů. Jsme odborníky přes odstraňování plísní a s námi máte záruku, ze se vám plísně, při správném ošetření a dalších krocích, které je třeba poté dodržovat, domů nevrátí.
Náš postup spočívá v odstranění plísní, a jak jsme již zmiňovali – pouze na mokro. Dále v ošetření stěn pokojů či fasád účinnou dezinfekcí Sanatop a v následném ošetření omítek proti plísňovým nátěrem LSG. Tato technologie je svými vlastnosti velmi účinná. Pokud je třeba stěny před nátěrem LSG sjednotit, ani to, pro naši firmu, není problém.

Pokud jsou stěny ošetřené proti plísňovým nátěrem LSG jsou chráněny nejen proti vlhkosti, ale i proti mikrobiálnímu napadání. A vaším úkolem je nyní dodržovat správné postupy při prevenci proti plísním, jako je například správné větrání či efektivní topení.

Každá, řekněme, 4členná domácnost totiž produkuje v průměru 18-20 litrů vodní páry za den. Tato vlhkost je produkována běžnými, každodenními činnostmi (sprchování, vaření, sušení prádla aj.), a i s tím je třeba umět správně pracovat, tak, aby byl účinek LSG co nejdelší a vaše zdraví bylo před vlivy plísní chráněno.

 

odstranění plísní

Start typing and press Enter to search